Navigace

Facebook Linkedin

en cs


ŽIVOTOPIS

CO MUSÍ OBSAHOVAT DOBRÝ ŽIVOTOPIS

Životopis slouží k vašemu představení potenciálnímu zaměstnavateli, a proto by měl udělat dobrý dojem.

Je to představení vašeho vzdělání, pracovních dovedností a dosavadní pracovní praxe. Dobrý životopis musí být přehledný a stručný aby to podstatné řekl do 20ti sekund a jeho délka by neměla přesáhnout dvě strany A4. Formát ve kterém se životopis zasílá je PDF a trochu kreativity v jeho vzhledu není rozhodně na vaší škodu. Nejsnadnější cestou jak dnes napsat přehledný životopis, je pomocí dostupných vzorů/formulářů, které vám nabídnou hned několik vzhledů a které jsou volně ke stažení na internetu.

ÚVOD – KONTAKT

V úvodu životopisu musíte uvést kontaktní údaje, které obsahují, vaše jméno, město pobytu, telefon & e-mail. Datum narození i vaše fotografie jsou dobrovolné, ale v době sociálních sítí počítejte s tím, že si vás případný zájemce snadno vyhledá.

PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI

Pod kontaktními údaji by měla následovat pasáž s vaší pracovní praxí a jednotlivá místa s pracovní zkušenosti, která musíte datovat (např. 8/2016-7/2018 manažer nákupu DATART, Černý most). Řazení je chronologické a to od aktuálního místa po ty nejstarší. Tato část je v celém životopisu ta nejdůležitější a proto si na ní dejte záležet. Základní údaje o jednotlivých pracovních pozicích můžete doplnit jednou nebo dvěma větami, které tyto údaje trochu rozvedou a podpoří.

Rozsáhlejší představení můžete uvést v motivačním dopisu, který je vhodným doplněním i přílohou vašeho životopisu a zvyšuje tak vaše šance. Zhotovit motivační dopis není podmínkou, ale pouze vhodným doplňkem.

VZDĚLÁNÍ A ODBORNÁ PŘÍPRAVA

Po části s pracovními zkušenostmi by měl následovat výpis vašeho vzdělání případně absolvované kurzy, počítačové dovednosti, získané certifikáty, a skupina řidičského oprávnění (např. A, B, C).

ZNALOST JAZYKŮ

Pod vzděláním se jako další uvádí případné jazykové znalosti a jejich úroveň (např. angličtina B2).

DOVEDNOSTI

V závěru můžete uvést své koníčky a záliby, které řeknou více o vaší osobě a mohou podpořit váš životopis. V životopisu nezapomeňte uvést všechny odborné zkušenosti, které vás mohou odlišit od ostatních uchazečů na hledané místo.Zavřítt
Podpora

    Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů

    Zavřítt

    Spojte se s námi a využijte naše zkušenosti při hledání nových lidí

    Začněte

    Zavřítt