Navigace

Facebook Linkedin

en cs


BENEFITY 

ZAMĚSTNANECKÉ BENEFITY

Pokud chcete v dnešní době získat kvalitní uchazeče, nebo obsazujete vyšší pozici, pak musíte k zajímavé mzdě nabídnout i motivační benefity. Pro některé firmy to může být další zátěž, ale trh je bohužel stále více konkurenční a takové řešení je někdy jedinou cestou jak získat kvalitní nebo nové uchazeče. Na rozmachu benefitních výhod měla vliv hlavně nízká nezaměstnanost a nedostatek volných uchazečů. Kreativita náborářů v nouzi nezná hranic a neustále se rodí nové a nové druhy benefitů, kterými se potencionální uchazeče snaží získat. Zaměstnanecké benefity se dnes nabízejí i v oborech kde to dříve nebylo nutné, ani běžné a tak je dobré si vždy před vlastním hledáním, udělat přehled o okolním trhu. Pro vaši představu je na trhu práce aktuální podíl zaměstnanců bez benefitů pouhých 12%. Druh i počet nabízených benefitů je samozřejmě závislý na obsazované pozici i lokalitě zaměstnavatele. Našim klientům můžeme v případě potřeby poradit a pro daný region i hledanou pozici doporučit ty nejvhodnější.

A jaké aktuální benefity vlastně jsou?

Využíití automobilu jak pro jízdu do zaměstnání, tak i pro soukromé účely se postupem času stalo samozřejmostí.
Jako další v řadě je použití služebního telefonu i k soukromým účelům, což ale v dnešní době neomezených tarifů není tak vyjímečné.
Možnost částečné práce z domova – Home Office nebo tzv. Sick days (zdravotní volno) patří spíše ke kancelářským profesím.
Kratší pracovní úvazek, týden nebo den (4 dny / 6 hodin) nebo delší dovolená o 1 až 3 týdny.
Stravenkové kupóny, pozvolna začínají nahrazovat poukázky na objednávková jídla u rozvážkových platforem.
Příspěvky na sport v podobě fitness členství
Jako vzdělávací bonusy se nabízí jazykové kurzy nebo různá motivační a vzdělávací školení.
Objevují se také novinky v podobě příspěvků na sdílené služby jako je například carsharing apod.
Cílové nebo objemové finanční benefity
Podíl na výsledcích firmy či zisku.

Předpokládaný vývoj do budoucna?

Vzhledem ke stále se zhoršující situaci s bydlením a zdražjícím hypotékám, bude stále více v kurzu nájemní bydlení a s ním přichází i prostor pro nové benefity. V regionech chybějící lidé mohou firmy motivovat ke stěhování za prací jeho zajištěním, nebo výhodnějším firemním bydlením v místě, ale tento předpoklad ukáže až brzká budoucnost.

Robert Lazna  –  4PERSON v.o.s.Zavřítt
Podpora

    Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů

    Zavřítt

    Spojte se s námi a využijte naše zkušenosti při hledání nových lidí

    Začněte

    Zavřítt